Млинівська територіальна громада

Проекти регуляторних актів
Аналіз регуляторного впливу до проекту регуляторного акта – рішення селищної ради «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради»

Додаток 1 
                                                                          до Методики проведення

                                                аналізу   впливу 
                                                                 регуляторного акта

 

Аналіз

 

регуляторного впливу до проекту регуляторного акта – рішення

селищної ради «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради»

 

І. Визначення проблеми

 

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Млинівської селищної ради «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної» підготовлено на виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», зі змінами (Постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня  2015 року № 1151).

Виходячи з норм статті 3 Бюджетного кодексу України, бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України (однією зі складових якої є бюджети місцевого самоврядування), становить один календарний рік, що починається 01 січня кожного року й закінчується 31 грудня того ж року.

Органи місцевого самоврядування в рамках, визначених Бюджетним та Податковим кодексами України, мають переглядати та ухвалювати рішення про встановлення місцевих податків і зборів для відповідного місцевого податку чи збору.

Податковим кодексом України (надалі – Кодекс) зобов’язано прийняти рішення селищної ради про встановлення місцевих податків чи зборів, або про внесення змін до них не пізніше 15 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків і зборів або змін до них п.12.3 ст.12 Кодексу.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів, або змін (плановий період). У іншому разі норми відповідного рішення селищної ради застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Відповідно до вимог пп. 266. 4. 2 п. 266. 4 ст. 266 Кодексу сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями), за формою, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану, рівня доходів та майна, яке є об’єктом оподаткування.

Питання залучення 1776,0 тис. грн. (дані таб.1) до бюджету громади від сплати даного виду податку, пропонується вирішити шляхом ухвалення рішення Млинівської селищної ради з урахуванням вимог чинного законодавства та в межах повноважень, делегованих органам місцевого самоврядування.

Кодексом визначено платників податку: фізичні особи та юридичні особи (резиденти і нерезиденти України). При цьому, окремо не розподіляються фізичні особи на громадян і фізичних осіб-підприємців. Тобто, до цієї групи платників віднесено як громадян, так і фізичних осіб-підприємців, які відповідно до ст.266 Кодексу сплачують у залежності від типу об’єкту нерухомості податки у розмірі, що не можуть перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 метр квадратний бази оподаткування.

Відповідно до підпункту 266.7.1 та 266.7.1-1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу, обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючими органами.

 Податкове повідомлення-рішення відповідно до підпункту 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Кодексу, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 статті 266, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42  Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 01 січня звітного року й до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, установленою в порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Прийняття цього регуляторного акта, дасть можливість встановлення єдиного порядку здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сприятиме забезпеченню надходжень до бюджету громади.

Питання наповнення бюджету громади прогнозовано  1776,0 тис.грн., у тому числі через установлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є сферою загальних інтересів суб’єктів господарювання, органів місцевого самоврядування та громадян.

Стабільність надходжень, що формують загальний фонд бюджету, дозволяє забезпечити безперебійну його життєдіяльність в різних сферах, своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та проводити фінансування цільових програм.

За інформацією Рівненського ГУ ДПС у Рівненській областіна території Млинівської селищної ради обліковано платників податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

 

                                                                                                   таблиця А

     

  Показники

власники  нежитлової нерухомості

власники житлової нерухомості

 

          Разом

 

2020

2021-2022 планово

2020

2021-2022 планово

2020

2021-2022 планово

           фізичних осіб

98

100

263

280

361

380

           юридичних осіб

50

50

3

3

53

53

Всього

148

150

266

283

414

433

 

*Усіх фізичних осіб віднесено до категорії громадян (380), юридичних осіб – до суб’єктів господарювання (53).

Планово 53 суб’єкти господарювання будуть виконувати вимоги даного регуляторного акта. Прогнозну кількість суб’єктів господарювання розраховано статистичним методом, використовуючи дані попередніх періодів відРівненського  ГУ ДПС у Рівненській області.

Розв’язання проблеми встановлення ставок податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, на території Млинівської селищної ради за допомогою ринкового механізму не можливе, оскільки чинним законодавством передбачено, що  встановлення місцевих податків та зборів згідно з повноваженнями, визначеними в статті 12 розділу Кодексу можуть здійснювати тільки органи місцевого самоврядування.

Зазначена проблема не може бути вирішена за допомогою діючих регуляторних актів з огляду на вимоги Кодексу. А саме, у разі, якщо селищна рада у термін до 15 липня не прийняла та до 25 липня не оприлюднила рішення «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради», відповідно цей податок у 2022 році буде справлятися за ставками, які діяли у попередньому році.

У таблиці 3 даного АРВ наведено діючі  та запропоновані ставки податку і вказано сумові значення кожного показника  у відповідності до класифікації за видами споруд. За показниками таблиці 3 видно, що у попередньому рішенні селищної ради, ставки податку були  встановлені не  для усі будівель та споруд згідно класифікатора.

Згідно даних Рівненського ГУ ДПС у Рівненській області у 2020 році податкові повідомлення - рішення було вручено для:

- 380 суб’єктів господарювання на 713 майнових обєктів, загальною площею 105300 кв.м. ( в т. ч. 28500 кв.м. житлових площ).

Згідно «Класифікації будівель та споруд» для майнових обєктів що класифікуються як «Будівлі інші», «Споруди ішні нежитлові», для яких у попередньому рішенні  ставки податку не було встановлено, у загальній кількості становлять 37700 кв.м., це 140 об’єктів, від  яких прогнозні надходження при застосуванні та виконанні вимог запропонованого рішення складуть - 350,0 тис. грн., із яких 250,0 тис. грн. планово сплатять фізичні особи, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, та відповідно   100,0 тис. грн. -  юридичні особи.

У  разі  відсутності  регулювання,  не усі види споруд які знаходяться у власності фізичних та юридичних осіб будуть оподатковані  податком  на  нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це призведе до недоотримання коштів бюджетом, що матиме негативний вплив для загального фінансування програм та проектів громади. Оскільки не буде забезпечуватися в повному обсязі фінансування бюджетної сфери, місцевих цільових програм, соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо.

У зв’язку з викладеним виникла необхідність ухвалити рішення «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради».

 

Надходження до бюджету сплати податку на нерухоме майно,

                      відмінне від земельної ділянки

Таблиця 1

Надходження (тис. грн.)

2017

2018

2019 

2020

 

2021

прогноз

2022 прогноз

Податок на майно всього:

 

536,02

 

866,25

 

1343,406

 

1296,00

 

1426,00

 

1776,00

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості 

 

1,6

 

0,6

 

6,897

 

5,00

 

5,50

 

5,50

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості 

 

19,29

 

6,2

 

53,796

 

46,00

 

50,5

 

50,5

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості 

 

93,35

 

76,0

 

426,385

 

410,00

 

451,0

 

451,0

+250,0

701,0

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості 

 

421,78

 

741,69

 

856,328

 

 

835,00

 

919,0

 

919,0

+100,0

1019,0

*Використовувалися фактичні та прогнозні показники надходжень до бюджету від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надані фінансовим управлінням Млинівської селищної ради за 2017-2021 роки.

 

Аналітика є  обмеженою, оскільки державні фіскальні служби відповідно до пункту 63.6 статті 63 Кодексу облік платників податку ведуть за податковими номерами платників, а не за об’єктами нерухомості. Податкове програмне забезпечення не передбачає угрупування об’єктів нерухомості за їх типами.

 База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно, та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податку, зокрема документів на право власності нерухомого майна.

 

Основнимигрупами (підгрупами), на які проблема справляєвплив

 

Таблиця 2

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

Впливає на громадян, які мають у власності житлову та/або нежитлову нерухомість.

Не впливає на громадян, які не є власниками об’єктів нерухомості .

Органи місцевого само-врядування.

До повноважень органів місцевого самоврядування віднесено право встановлювати ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (стаття 266 Кодексу).

-

Суб’єкти господарювання  

Впливає на суб’єктів господарювання, які мають у власності нерухомість. Суб’єкти господарювання мають можливість прогнозованого планування фінансово-господарської діяльності, з урахуванням запропонованого регулювання .

Не впливає на суб’єктів господарювання, які не є власниками об’єктів нерухомості.

В тому числі суб’єкти малого підприємництва.

Впливає на суб’єктів господарювання, які мають у власності нерухомість.

 

 

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з 2022 року у запропонованому проекті визначені у межах граничних норм, передбачених Кодексом.

 

Розрахунок витрат за 1 кв. м житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у власності юридичних та фізичних осіб у порівнянні 2021-2022 рр*

                                                                                           Таблиця 3

Класифікація будівель та споруд2

Ставки податку3 за 1 кв. метр
(відсотків розміру мінімальної заробітної плати, та її суми у грн.)

 

код2

найменування2

для юридичних осіб

для фізичних осіб

 

2021

2022

2021

2022

 

11

Будівлі житлові

 

111

Будинки одноквартирні

 

1110

Будинки одноквартирні5

 

1110.1

Будинки одноквартирні масової забудови

1,000

60,0

1,000

67,0

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1110.2

Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності

1,500

90,0

1,500

100,5

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1110.3

Будинки садибного типу

1,000

60,0

1,000

67,0

0,300

 18,0

0,300

20,1

 

1110.4

Будинки дачні та садові

1,000

60,0

1,000

67,0

0,300

 18,0

0,300

20,1

 

 

Будинки одноквартирні інші

х

х

1,000

67,0

    х

х

0,300

20,1

 

112

 

 

1121

Будинки з двома квартирами5

 

1121.1

Будинки двоквартирні масової забудови

1,000

60,0

1,000

67,0

0,300

 18,0

0,300

20,1

 

1121.2

Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності

1,500

90,0

1,500

100,5

0,300

 18,0

0,300

20,1

 

1122

Будинки з трьома та більше квартирами5

 

1122.1

Будинки багатоквартирні масової забудови

1,000

60,0

1,000

67,0

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1122.2

Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні

1,500

90,0

1,500

100,5

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1122.3

Будинки житлові готельного типу

1,000

60,0

1,000

67,0

0,300

18,0

0,300

20,1

 

 

Будинки житлові інші

х

        х

0,500

33,5

      х

х

0,300

20,1

 

113

Гуртожитки5

 

1130.1

Гуртожитки для робітників та службовців

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1130.2

Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1130.3

Гуртожитки для учнів навчальних закладів5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1130.4

Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів5

x

x

0,500

33,5

 

х

х

0,500

33,5

 

1130.5

Будинки дитини та сирітські будинки5

x

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1130.6

Будинки для біженців, притулки для бездомних5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1130.9

Будинки для колективного проживання інші

1,000

60,0

0,500

33,5

0,300

18,0

0,500

33,5

 

12

Будівлі нежитлові

 

121

Готелі, ресторани та подібні будівлі

 

1211

Будівлі готельні

 

1211.1

Готелі

1,000

60,0

1,000

67,0

0,700

42,0

0,700

46,9

 

1211.2

Мотелі

1,000

60,0

1,000

67,0

0,700

42,0

0,700

46,9

 

1211.3

Кемпінги

1,000

60,0

1,000

67,0

0,500

30,0

0,500

33,5

 

1211.4

Пансіонати

1,000

60,0

1,000

67,0

0,500

30,0

0,500

33,5

 

1211.5

Ресторани та бари

1,500

90,0

1,500

100,5

1,000

60,0

1,000

67,0

 

1212

Інші будівлі для тимчасового проживання

 

 

 

 

 

 

1212.1

Туристичні бази та гірські притулки

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1212.2

Дитячі та сімейні табори відпочинку

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1212.3

Центри та будинки відпочинку

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1212.9

Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

122

Будівлі офісні

 

1220

Будівлі офісні5

 

1220.1

Будівлі органів державного та місцевого управління5

x

х

0,500

33,5

х

х

 

0,500

33,5

 

1220.2

Будівлі фінансового обслуговування

1,000

60,0

1,000

 

67,0

0,500

30,0

0,500

33,5

 

1220.3

Будівлі органів правосуддя5

x

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1220.4

Будівлі закордонних представництв5

x

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1220.5

Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств

1,000

60,0

1,000

67,0

0,500

30,0

0,500

33,5

 

1220.9

Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші

1,000

60,0

1,000

67,0

1,000

60,0

1,000

67,0

 

 

Будівлі офісні інші

х

х

1,000

67,0

х

х

0,500

33,5

 

123

Будівлі торговельні

 

1230

Будівлі торговельні

 

1230.1

Торгові центри, універмаги, магазини

1,500

90,0

1,500

100,5

1,000

60,0

1,000

67,0

 

1230.2

Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків5

1,000

60,0

1,000

67,0

0,500

30,0

0,500

33,5

 

1230.3

Станції технічного обслуговування автомобілів

1,500

90,0

1,500

100,5

1,000

60,0

1,000

67,0

 

1230.4

Їдальні, кафе, закусочні тощо

1,000

60,0

1,000

67,0

0,700

42,0

0,700

46,9

 

1230.5

Бази та склади підприємств торгівлі і громадського харчування

0,500

30,0

0,500

33,5

0,500

30,0

0,500

33,5

 

1230.6

Будівлі підприємств побутового обслуговування

1,000

60,0

1,000

67,0

1,000

60,0

1,000

67,0

 

1230.9

Будівлі торговельні інші

1,000

60,0

1,000

67,0

0,500

30,0

0,500

33,5

 

124

Будівлі транспорту та засобів зв’язку

 

1241

Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв’язку та пов’язані з ними будівлі

 

1241.1

Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту

1,500

90,0

1,500

100,5

1,500

90,0

1,500

100,5

 

1241.2

Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1241.3

Будівлі міського електротранспорту

x

x

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1241.4

Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту

x

x

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1241.5

Морські та річкові вокзали, маяки та пов’язані з ними будівлі

x

x

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1241.6

Будівлі станцій підвісних та канатних доріг

x

x

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1241.7

Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів тощо

1,000

60,0

1,000

67,0

0,500

30,0

0,500

33,5

 

1241.8

Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1241.9

Будівлі транспорту та засобів зв’язку інші

1,000

60,0

1,000

67,0

0,500

30,0

0,500

33,5

 

1242

Гаражі

 

1242.1

Гаражі наземні

0,500

30,0

0,500

33,5

0,200

12,0

0,200

13,4

 

1242.2

Гаражі підземні

х

х

0,500

33,5

х

х

0,200

13,4

 

1242.3

Стоянки автомобільні криті

0,500

30,0

0,500

33,5

0,100

6,0

0,200

13,4

 

1242.4

Навіси для велосипедів

0,03

1,8

0,030

2,01

0,03

1,8

0,030

2,01

 

125

Будівлі промислові та склади

 

1251

Будівлі промислові5

 

1251.1

Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості5

х

х

0,500

33,5

 

х

х

0,500

33,5

 

1251.2

Будівлі підприємств чорної металургії5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1251.3

Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1251.4

Будівлі підприємств легкої промисловості5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1251.5

Будівлі підприємств харчової промисловості5

x

x

0,500

33,5

x

x

0,500

33,5

 

1251.6

Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1251.7

Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1251.8

Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1251.9

Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

 

Будівлі промислові та склади інші

  

     х

   

 х

 

0,500

 

33,5

 

 х

   

 х

 

0,500

 

33,5

 

1252

Резервуари, силоси та склади

 

1252.1

Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу

1,500

90,0

1,500

100,5

1,000

60,0

1,000

67,0

 

1252.2

Резервуари та ємності інші

1,500

90,0

1,500

100,5

1,000

60,0

1,000

67,0

 

1252.3

Силоси для зерна

0,500

30,0

0,500

33,5

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1252.4

Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів

0,500

30,0

0,500

33,5

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1252.5

Склади спеціальні товарні

0,500

30,0

0,500

33,5

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1252.6

Холодильники

0,300

18,0

0,300

20,1

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1252.7

Складські майданчики

0,300

18,0

0,300

 20,1

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1252.8

Склади універсальні

0,300

18,0

0,300

20,1

0,300

18,0

0,300

20,1

 

1252.9

Склади та сховища інші5

0,300

18,0

0,300

20,1

0,300

18,0

0,300

20,1

 

126

Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення

 

1261

Будівлі для публічних виступів

 

1261.1

Театри, кінотеатри та концертні зали

0,100

6,0

0,100

6,7

0,100

6,0

0,100

6,7

 

1261.2

Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів

0,100

6,0

0,100

6,7

0,100

6,0

0,100

6,7

 

1261.3

Цирки

x

 

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1261.4

Казино, ігорні будинки

1,500

90,0

1,500

100,5

1,500

90,0

1,500

100,5

 

1261.5

Музичні та танцювальні зали, дискотеки

0,100

6,0

0,100

6,7

0,100

6,0

0,100

6,7

 

1261.9

Будівлі для публічних виступів інші

х

х

0,100

6,7

х

х

0,100

6,7

 

1262

Музеї та бібліотеки

 

1262.1

Музеї та художні галереї5

x

x

0,500

33,5

x

x

0,500

33,5

 

1262.2

Бібліотеки, книгосховища5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1262.3

Технічні центри

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1262.4

Планетарії5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1262.5

Будівлі архівів5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1262.6

Будівлі зоологічних та ботанічних садів5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1263

Будівлі навчальних та дослідних закладів

 

1263.1

Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1263.2

Будівлі вищих навчальних закладів

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1263.3

Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1263.4

Будівлі професійно-технічних навчальних закладів5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1263.5

Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1263.6

Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1263.7

Будівлі закладів з фахової перепідготовки

0,03

1,8

0,500

33,5

0,03

1,8

0,500

33,5

 

1263.8

Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1263.9

Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1264

Будівлі лікарень та оздоровчих закладів

 

1264.1

Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1264.2

Лікарні профільні, диспансери5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1264.3

Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1264.4

Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1264.5

Шпиталі виправних закладів, в’язниць та Збройних Сил5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1264.6

Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1264.9

Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

 

Будівлі лікарень та оздоровчих закладів інші

     х

     х

0,500

33,5

   х

     х

0,500

33,5

 

1265

Зали спортивні5

 

1265.1

Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні тощо

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1265.2

Басейни криті для плавання

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1265.3

Хокейні та льодові стадіони криті

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1265.4

Манежі легкоатлетичні

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1265.5

Тири

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1265.9

Зали спортивні інші

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

127

Будівлі нежитлові інші

 

 

 

 

 

 

1271

Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства5

 

1271.1

Будівлі для тваринництва5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1271.2

Будівлі для птахівництва5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1271.3

Будівлі для зберігання зерна5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1271.4

Будівлі силосні та сінажні5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1271.5

Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1271.6

Будівлі тепличного господарства5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1271.7

Будівлі рибного господарства5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1271.8

Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1271.9

Будівлі сільськогосподарського призначення інші5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

 

Будівлі нежитлові інші

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1272

Будівлі для культової та релігійної діяльності5

 

1272.1

Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги тощо5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1272.2

Похоронні бюро та ритуальні зали

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1272.3

Цвинтарі та крематорії5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1273

Пам’ятки історичні та такі, що охороняються державою5

 

1273.1

Пам’ятки історії та архітектури5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1273.2

Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1273.3

Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї5

х

х

0,500

33,5

х

х

0,500

33,5

 

1274

Будівлі інші, не класифіковані раніше5

 

1274.1

Казарми Збройних Сил5

     х

     х

0,500

33,5

   х

     х

0,500

33,5

 

1274.2

Будівлі поліцейських та пожежних служб5

     х

     х

0,500

33,5

   х

     х

0,500

33,5

 

1274.3

Будівлі виправних закладів, в’язниць та слідчих ізоляторів5

     х

     х

0,500

33,5

   х

     х

0,500

33,5

 

1274.4

Будівлі лазень та пралень

    х

    х

0,500

33,5

   х

    х

0,500

33,5

 

1274.5

Будівлі з облаштування населених пунктів

    х

    х

0,500

33,5

   х

    х

0,500

33,5

 

 

Будівлі інші, не класифіковані раніше

    х

    х

0,500

33,5

  х

   х

0,500

33,5

 

 

Підвали в багатоповерхових (одноповерхових) будинках, власниками яких є фізичні (юридичні) особи і які не використовуються для здійснення підприємницької діяльності6

 

 

 

 

   х

 

 

 

 

 х

0,000

0,000

 

 

 

  х

 

 

 

 х

0,000

0,000

 

 

Господарські будівлі – допоміжних (нежитлових) приміщень, до яких належать транформаторні підстанції, навіси,  вбиральні, погреби, бойлерні, тощо6

   

 

 х

 

 

 х

0,000

0,000

 

 

 х

 

 

 х

0,000

0,000

 

                  

2. Класифікація будівель та споруд, код та найменування зазначаються відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 р. № 507.

5. Об’єкти нерухомості, що класифікуються за цим підкласом, звільняються/можуть звільнятися повністю або частково від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до норм підпункту 266.2.2 пункту 266.2 та пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, крім будівель та споруд, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності. Такі об'єкти оподатковуються за ставкою 0,5%  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.   

6. Крім будівель та споруд, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності. Такі об'єкти оподатковуються за ставкою 0,5%  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.   

 

       *Розрахунок здійснено з врахуванням основних мінімальних соціальних стандартів у 2021 році відповідно листа Міністерства фінансів України від 13.08.2020 № 05110-14-6/25074 «Про особливості складання проекту місцевого бюджету на 2021 рік та прогнозу місцевого бюджету на 2022-2023 роки», Закону України «Про державний  бюджет України на 2020 рік»;

Мінімальна зарплата у місячному розмірі становитиме прогнозовано:

на 2021 рік – 6000,0 грн.

на 2022 рік -  6700,0 грн.

 

 

ІІ. Цілі державного регулювання

 

Проект рішення селищної ради спрямований на розв’язання завдання, визначеного в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу.

 Цілями державного регулювання є установлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до вимог Податкового Кодексу.

Планування та прогнозування надходжень від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки при формуванні бюджету громади.

Встановити помірні та обґрунтовані розміри ставок податку з урахуванням рівня платоспроможності громадян та суб’єктів господарювання відповідно до потреб бюджету.

Забезпечити відкритість процедури регулювання, прозорість дії органу місцевого самоврядування.

 

Індикатором досягнення цілей регуляторного акта є:

    - кількісний показник: це прогнозні надходження 2022 року  від запропонованих розмірів ставок податку в сумі близько 1776,0 тис. грн.

Ухвалення рішення сприяє підвищенню рівня податкової дисципліни, ефективності контролю державної фіскальної служби в частині наповненості

бюджету громади  та своєчасності сплати податку.

Дотримання правових аспектів буде виконано шляхом направлення до Рівненського ГУ ДПС у Рівненській області, у якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 25 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін до них:

         - копії рішення селищної ради про встановлення місцевих податків та зборів у десятиденний строк з дня ухвалення (стаття 12.3.3. Кодексу);

         - інформації щодо ставок та наданих пільг  юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку, за формою, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 № 483 (стаття 266.4.2 Кодексу).

 

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

 

1. Визначення альтернативних способів

Таблиця 4

Вид альтернативи

Описальтернативи

1

2

Альтернатива 1

Не прийняття нового рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів.

Альтернатива не прийнятна.

Якщо селищна рада не ухвалює рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими, то відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу плата за майно відміне від земельної ділянки буде справлятися із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосування плати. Із таблиці 3 АРВ видно, що у такому випадку не усі види будівель згідно класифікатора соруд будуть оподатковані, втрати прогнозовано можуть скласти 350,0 тис. грн. (дані таб.1), що є неприпустимо.

 Наслідком буде недоотримання надходжень до бюджету коштів, що обмежить фінансування першочергових  видатків, які мають тенденцію до збільшення. Негативний вплив буде завдано територіальній громаді, оскільки відсутність надходжень до бюджету ставить під загрозу фінансування соціально важливих цільових програм, бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо.

Альтернатива 2

Установлення диференційованого роз-міру ставок податку залежно від класифікації об’єктів нерухомості.

Прийняття рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів.

Застосування альтернативи є найбільш прийнят-ним. Забезпечує досягнення цілей державного регулювання повною мірою. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і юридичних осіб, установлюються з повним дотриманням  вимог Кодексу диференційовано залежно від типів таких об'єктів нерухомості.

Пропонується  пільга врозмірі 100% на гос-подарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансфор-маторні підстанції тощо. Податкове програмне забезпечення не передбачає угрупування об’єктів нерухомості за типами таких об’єктів, що впливає на аналітику порушеного питання.

Прогнозні надходження від запропонованого регулювання  в сумі близько 1776,0 тис. грн. (дані наведені в таблиці 1), що забезпечить фінансування соціально важливих цільових програм, бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо.

                            

                                                                                                                             

Оцінка  вибраних альтернативних способів досягнення цілей

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів держави (органів місцевого самоврядування)

Таблиця 5

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

1

2

3

Альтернатива 1

Вигоди відсутні.

Якщо селищна рада не ухвалює рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими, то відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу плата за майно відміне від земельної ділянки буде справлятися із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосування плати. Із таблиці 3 АРВ видно, що у такому випадку не усі види будівель згідно класифікатора соруд будуть оподатковані, що є неприпустимо.

 Наслідком буде недоотримання надходжень до бюджету коштів на прогнозованому рівні 350,0 тис.грн. (таб.1), що частково обмежить фінансування першочергових  видатків, які мають тенденцію до збільшення.  які можливо було б направити на   фінансування соціально важливих цільових програм,  бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо .

Альтернатива 2

Забезпечує досягнення цілей дер-жавного регулювання шляхом застосування диференціації ставок та введення пільг з урахуванням фінансового стану платників податку, об’єкту нерухомості, тощо. Передбачуваність розмірів ставок гарантує забезпечення надходження прогнозованої суми податку до бюджету у сумі 1776,0 тис.грн., що надасть можливість фінансування соціально важливих цільових програм, бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту,

 житлово-комунального та дорожнього господарства, транс-порту тощо.

Витрати часу та матеріальних ресурсів для фіскальних органів та органів місцевого самоврядування на адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, підготовкою регуляторного акта та процедур з його запровадження.

 

 

Оцінкавпливу на сферу інтересів громадян

Таблиця 6

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

1

2

3

Альтернатива 1

Через відсутність регулювання, сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки буле сплачуватися за ставками попереднього року.         Із таблиці 3 АРВ видно, що у попередньому  рішенні не усі види будівель оподатковано, як наслідок економія особистих коштів громадян 250,0 тис. грн. (дані таб.1)

Втрата додаткових пільги що встановлюються органами місцевого  самоврядування відповідно до вимог пп. 266. 4. 2 п. 266. 4 ст. 266.

 

Альтернатива 2

Сплата податків за обґрунтованими ставками.

Передбачуваність розмірів ставок гарантує забезпечення надходже-ння прогнозованої суми податку до бюджету, що надасть можливість фінансування соціаль-но важливих цільових програм, бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. Крім того, пропонуються компенсаторні заходи у вигляді пільг.

Відповідно до законодавства України у сфері податкових від-носин сплата податку фізичними особами з урахуванням запропо-нованого регулювання буде здійс-нюватися після отримання ними відповідних  повідомлень-рішень від податкових органів. При сплаті податку не виділяється окрема зональність, ставки податку диференціюються за типом нерухомості.

Витрати планово можуть скласти 751,5 тис. грн.(таб.1)

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

 

Розрахункова кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія регуляторного акта, складає 53*:

 

Таблиця 7

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Розрахункова кількість суб’єктів господа-рювання, що підпадають під дію регулю-вання,  одиниць*

 

 

 

53

53

Питома вага групи в загальній кількості, відсотків

 

 

 

100

100

 

*За інформацією Рівненського Головного управління ДПС у Рівненській області база даних ДПС не передбачає ведення платників податку за критеріями статті 55 Господарського кодексу України в розрізі великого, середнього, малого та мікро підприємництва. Розрахункова чисельність платників податків – юридичних осіб                  обчислена контролюючими органами на підставі податкових декларацій, наданих юридичними особами, відповідно до підпунту 266.7.5. пункту 266.7 статті 266 Кодексу .

За інформацією Рівненського ГУ ДПС у Рівненській кількість платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 01.01.2021 року складає :

-          юридичних осіб- 53 платники, в т.ч. - 3 сплачують податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, як власники  житлової нерухомості,

 

Аналітика є  обмеженою, оскільки державні фіскальні служби відповідно до пункту 63.6 статті 63 Кодексу облік платників податку ведуть за податковими номерами платників, а не за об’єктами нерухомості. Податкове програмне забезпечення не передбачає угрупування об’єктів нерухомості за їх типами.

 

Таблиця 8

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

1

2

3

Альтернатива 1

Через відсутність регулювання, сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки буле сплачуватися за ставками попереднього року.         Із таблиці 3 видно, що у попередньому  рішенні не усі види будівель оподатковано, як наслідок економія коштів у розмірі         100,0 тис. грн.

Витрати в частині сплати податку, за ставками попереднього року 924,5 тис.грн. (дані наведені в таблиці 3).

 

Альтернатива 2

Забезпечується прозорість меха-нізму справляння податку.

Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості установлюються з повним дотриманням вимог Кодексу, диференційовано та залежно  від типів об'єктів нерухомості (дані наведені в таблиці 3).

 

Часові витрати на отримання інформації щодо змін у оподаткуванні, прямі матеріальні витрати на сплату податку суб’єктами господарювання, які підпадають під дію регулювання.

Прогнозні витрати при сплаті податку юридичними особами – 1024,5 тис. грн., з них за житлову нерухомість – 5,5 тис. грн., нежитлову – 1019,0 тис. грн., (дані наведено в таблиці  1).

Вартість 1 кв. м. для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості наведено в таблиці 3 АРВ.

Детальна інформація витрат наведено у  таблиці 2 Додатку 4 М-Тест аналізу.

 

                    Оцінка сумарних витрат за альтернативами

суб'єктів господарювання великого і середнього підприємництва

                                                                                                                           Таблиця 9

Сумарні витрати за альтернативами

Сума витрат, гривень

Альтернатива 1 - «Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін)».

Сумарні витрати для суб'єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці "Витрати на одного суб'єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта").

-

Альтернатива 2 - «Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України.

Сумарні витрати для суб'єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці "Витрати на одного суб'єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта")

-

 

ІV. Вибірнайбільш оптимального альтернативного способу

досягненняцілей

 

Здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.

Оцінка ступеня досягнення цілей визначається за чотирибальною системою, де:

4 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде);

3 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті майже  повною мірою (усі важливі аспекти проблеми усунені);

2 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, однак, деякі важливі критичні її аспекти залишаться невирішеними);

1 – цілі ухвалення регуляторного акта не можуть бути досягнуті (проблема залишається).

            Таблиця 10

Рейтинг результативності (досягненняцілейпід час вирішенняпроблеми)

Бал резуль-тативності

(за чотири-бальною системою оцінки)

Коментаріщодоприсвоєннявідповідного бала

1

2

3

Альтернатива 1

1

Даний спосіб не сприяє досягненю цілі регуляторного акта визначеної  у розділі 2 цього аналізу регуляторного впливу. Не забезпечується дотримання вимог Кодексу, деякі важливі та критичні аспекти проблеми оподаткування залишаються повністю не вирішеними. Як наслідок з 01.01.2022 року на території громади не буде поновлено ставки податку. Негативний вплив буде завдано територіальній громаді, оскільки часткова відсутність надходжень до бюджету ставить під загрозу фінансування соціально важливих цільових програм, бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо.

Альтернатива 2

4

Цілі ухвалення регуляторного акта будуть досяг-нуті повною мірою. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і  юридичних осіб, установлюються з повним дотриманням вимог Кодексу, диференційовано від типів об'єктів нерухомості, враховуючи пільги.

Прогнозованні надходження від запропонованого регулювання наведені в таблиці 1.

                    

                                                                              Таблиця 11

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на діюзапропонованогорегуляторного акта

1

2

3

Альтернатива 1

Не дозволить вирішити проблеми, зазначені у розділ 1 цього аналізу регуляторного впливу. Виникне необхідність додаткового  фінансування соціально важливих програм громади. Недоотримання надходжень до бюджету для фінансування соціально важливих цільових програм, бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо  .

Зовнішніми чинниками на дію регуляторного акта можуть бути зміни та доповнення до чинного законодавства України в цій сфері.

Індикаторами можуть бути процеси та явища соціально-економічного характеру (прискорення або уповільнення змін економічного зростання, політичні впливи,   дефіцит   ресурсів тощо).

Зміни до чинного законодавства.

Альтернатива 2

Для досягнення встановлених цілей перевага  була  надана  цій  альтернативі, що надасть можливість:

- не збільшувати податкове навантаження на усіх платників цього виду податку, та встановлення  диференційованих ставок податку не залежно від місця розташування об’єкта житлової нерухомості;

 - надасть можливість забезпечити фінансування соціально важливих цільових програм, бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, житлово-комунального господарства, тощо.

На дію регуляторного акта мож-ливий вплив зовнішніх чинників: ухвалення змін та доповнень до чинного законодавства України в цій сфері.

Індикаторами можуть бути процеси та явища соціально-економічного характеру (прискорення або уповільнення змін економічного зростання, політичні впливи, дефіцит ресурсів тощо).

Зміни до чинного законодавства.

 

 

Таблиця 12

Рейтинг результатив-ності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи в рейтингу

1

2

3

4

Альтернатива 1

Для держави:

Відсутні. Відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу плата за майно відміне від земельної ділянки буде справлятися із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосування плати.

Для громадян: Можливість  для  власників майна на яке не встановлені ставки податку  не вносити плату за майно відмінне від землемельної ділянки -планово 250,0 тис. грн.

Для суб’єктів господарювання

Можливість  для  53 субєктів господарювання не вносити плату за майно відмінне від землемельної ділянки майна на яке не встановлені ставки податку у попередньому рішенні, що планово становить 100,0 тис. грн.

Для держави:

Недоотримання надходжень коштів до бюджету на прогнозованому рівні 350,0 тис.  грн.

Для громадян:.

Витрати за ставками  минулого року –501,5 тис. грн.(таб.1)

Для суб’єктів господарювання:

Витрати за ставками  минулого року  - 924,5 тис. грн.(таб.1)

 

У рейтингу результативності  2- місце. .  Альтернатива не прийнятна – не досягаються цілі ухвалення  регуляторного акта.

Негативний вплив буде завдано територіальній громаді , оскільки відсутність оподаткування усіх видів будівель зідно класиіфкатора  зменьшить надходження до бюджету та ставить під загрозу фінансування соціально важливих цільових програм, бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, житлово-комунального

господарства, тощо.

Альтернатива 2

Для держави:

Ставки податку є диференційованими. Забезпечуються надходження коштів до бюджету в сумі 1776,0 тис. грн., які можливо спрямувати для фінансування со-ціально важливих цільових програм, бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, житлово-комунального господарства, тощо.

Податок сплачується не залежно від місця розташування, але враховуючи диференціацію за типом нерухомості.

Для громадян: Можливість  для  380 осіб  вносити плату згідно ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості з повним дотриманням вимог Кодексу, диференційовано залежно  від типів об'єктів нерухомості, з отриманням  пільг по сплаті податку для окремих категорій будівель та споруд, порівняльні розрахунки вартості 1 кв.м. наведені в таблиці 14.

Для суб’єктів господарювання

Можливість  для  53 субєктів господарювання вносити плату згідно ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості з повним дотриманням вимог Кодексу, диференційовано залежно  від типів об'єктів нерухомості, з отриманням  пільг по сплаті податку для окремих категорій будівель та споруд,

порівняльні розрахунки вартості 1 кв.м. наведені в таблиці 14.

Для держави:

Витрати пов’язані з виконанням вимог, установлених Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності»,

витрати часу та матеріальних ресурсів для фіскальних органів на адміністрування даного виду податку.

Реалізація не потребує додаткових витрат з бюджету тому що, не залежно від того чи будуть встановлені ставки даного виду податку, видатки фіскальних органів та органів місцевого самоврядування не зміняться.

Для громадян:

Витрати на сплату податку  у  відповідності до ухваленого рішення.

Прогнозовані витрати при сплаті податку складуть    751,5 тис. грн. (дані наведені в таблиці 1)

Для суб’єктів господарювання:

Прогнозуються витрати:

- на ознайомлення з вимогами регулювання (пошук та опрацювання регуляторного акту в мережі Інтернет) та

для забезпечення виконання вимог регулювання, а саме: 5169,44 грн.,

 -  та витрати на сплату податку, планово це 1024500,0 грн. ( дані таб. 1 ) (дані таб.2 М-Тест аналізу), разом – 1029669,44 грн.

 

 

У рейтингу результативності альтернатива на першому місці. При виборі зазначеної альтернативи цілі регуляторного акта максимильно будуть досягнуті при збалансуванні витрат суб’єктів господарювання, громадян і органу місцевого самоврядування.

 

 

 

Оцінка впливу регуляторного акта на конкуренцію в рамках проведення аналізу регуляторного впливу

Таблиця 13

Категорія впливу

 

Відповідь

А. Обмежує кількість або звужує коло постачальників.

Такий наслідок може настати, якщо регуляторна пропозиція:

 

Ні

 

1. Надає суб’єкту господарювання виключні права на поставку товарів чи послуг

 

Ні

2. Запроваджує режим ліцензування, надання дозволу або вимогу погодження підприємницької діяльності з органами влади

 

Ні

3. Обмежує здатність окремих категорій підприємців постачати товари чи надавати послуги (звужує коло учасників ринку)

 

Ні

 

4. Значно підвищує вартість входження в ринок або виходу з нього

 

Ні

5. Створює географічний бар’єр для постачання товарів, виконання робіт, надання послуг або інвестицій

 

Ні

Б. Обмежує здатність постачальників конкурувати.

Такий наслідок може настати, якщо регуляторна пропозиція:

 

Ні

 

1. Обмежує здатність підприємців визначати ціни на товари та послуги

 

Ні

2. Обмежує можливість постачальників рекламувати або здійснювати маркетинг товарів чи послуг

 

Ні

3. Установлює стандарти якості, що надають необґрунтовану перевагу окремим постачальникам порівняно з іншими, або стандарти вищого рівня якості ніж той, який обрали б окремі достатньо поінформовані споживачі

 

Ні

 

4. Суттєво збільшує витрати окремих суб’єктів підприємництва порівняно з іншими (зокрема внаслідок дискримінаційного ставлення до діючих та нових учасників ринку)

 

Ні

В. Зменшує мотивацію постачальників до активної конкуренції.

Такий наслідок може настати, якщо регуляторна пропозиція:

 

Ні

1. Запроваджує режим саморегулювання або спільного регулювання

 

Ні

2. Вимагає або заохочує публікувати інформацію про обсяги виробництва чи реалізацію, ціни та витрати підприємств

 

Ні

Г. Обмежує вибір та доступ споживачів до необхідної інформації.

Такий наслідок може настати, якщо регуляторна пропозиція:

 

Ні

1. Обмежує здатність споживачів вирішувати в кого купувати товар

 

Ні

2. Знижує мобільність споживачів унаслідок підвищення прямих або непрямих витрат на заміну постачальника

 

Ні

 

3. Суттєво обмежує чи змінює інформацію, необхідну для ухвалення раціонального рішення щодо придбання чи продажу товарів

 

Ні

 

 
 
 
 
 
 
Розрахунок витрат (вигод) суб’єктів господарювання  та вигод (витрат) органів місцевого самоврядування при застосуванні диференційованих та максимально-допустимих ставок податку на нерухоме майно,                відмінне від земельної ділянки    
                                                                                                               Таблиця 14

Класифікація будівель та споруд2

Ставки податку3 за 1 кв. метр
(відсотків розміру мінімальної заробітної плати)

 

код2

найменування2

для юридичних осіб

для фізичних осіб

 

2022 (МАХ ставки)

2022 (запропоновані

ставки)

+,-

2022 (МАХ ставки)

2022 (запропоновані

ставки)

+,-

 

 

ставка податку у % до мінімальної заробітної плати (мзп)

 

11

Будівлі житлові

 

111

Будинки одноквартирні

 

1110

Будинки одноквартирні5

 

1110.1

Будинки одноквартирні масової забудови

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1110.2

Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності

1,5

100,5

1,500

100,5

-

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1110.3

Будинки садибного типу

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1110.4

Будинки дачні та садові

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

 

Будинки одноквартирні інші

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

112

 

 

1121

Будинки з двома квартирами5

 

1121.1

Будинки двоквартирні масової забудови

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1121.2

Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності

1,5

100,5

1,500

100,5

-

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1122

Будинки з трьома та більше квартирами5

 

1122.1

Будинки багатоквартирні масової забудови

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

 

1122.2

Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні

1,5

100,5

1,500

100,5

-

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1122.3

Будинки житлові готельного типу

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

 

Будинки житлові інші

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

113

Гуртожитки5

 

1130.1

Гуртожитки для робітників та службовців

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1130.2

Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1130.3

Гуртожитки для учнів навчальних закладів5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1130.4

Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів5

1,5

100,5

0,500

33,5

 

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1130.5

Будинки дитини та сирітські будинки5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1130.6

Будинки для біженців, притулки для бездомних5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1130.9

Будинки для колективного проживання інші

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

12

Будівлі нежитлові

 

121

Готелі, ресторани та подібні будівлі

 

1211

Будівлі готельні

 

1211.1

Готелі

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,700

46,9

53,6

 

1211.2

Мотелі

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,700

46,9

53,6

 

1211.3

Кемпінги

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1211.4

Пансіонати

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1211.5

Ресторани та бари

1,5

100,5

1,500

100,5

33,5

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

 

1212

Інші будівлі для тимчасового проживання

 

 

 

 

1212.1

Туристичні бази та гірські притулки

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1212.2

Дитячі та сімейні табори відпочинку

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1212.3

Центри та будинки відпочинку

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1212.9

Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

122

Будівлі офісні

 

1220

Будівлі офісні5

 

1220.1

Будівлі органів державного та місцевого управління5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

 

0,500

33,5

67,0

 

1220.2

Будівлі фінансового обслуговування

1,5

100,5

1,000

 

67,0

33,5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1220.3

Будівлі органів правосуддя5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1220.4

Будівлі закордонних представництв5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1220.5

Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1220.9

Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

 

 

Будівлі офісні інші

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

123

Будівлі торговельні

 

1230

Будівлі торговельні

 

1230.1

Торгові центри, універмаги, магазини

1,5

100,5

1,500

100,5

-

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

 

1230.2

Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків5

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1230.3

Станції технічного обслуговування автомобілів

1,5

100,5

1,500

100,5

-

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

 

1230.4

Їдальні, кафе, закусочні тощо

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,700

46,9

53,6

 

1230.5

Бази та склади підприємств торгівлі і громадського харчування

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1230.6

Будівлі підприємств побутового обслуговування

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

 

1230.9

Будівлі торговельні інші

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

124

Будівлі транспорту та засобів зв’язку

 

1241

Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв’язку та пов’язані з ними будівлі

 

1241.1

Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту

1,5

100,5

1,500

100,5

-

1,5

100,5

1,500

100,5

-

 

1241.2

Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1241.3

Будівлі міського електротранспорту

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1241.4

Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1241.5

Морські та річкові вокзали, маяки та пов’язані з ними будівлі

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1241.6

Будівлі станцій підвісних та канатних доріг

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1241.7

Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів тощо

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1241.8

Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо

1,5

100,5

0,5

33,5

67,0

1,5

100,5

0,5

33,5

67,0

 

1241.9

Будівлі транспорту та засобів зв’язку інші

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1242

Гаражі

 

1242.1

Гаражі наземні

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,200

13,4

87,1

 

1242.2

Гаражі підземні

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,200

13,4

87,1

 

1242.3

Стоянки автомобільні криті

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,200

13,4

87,1

 

1242.4

Навіси для велосипедів

1,5

100,5

0,030

2,01

98,49

1,5

100,5

0,030

2,01

98,49

 

125

Будівлі промислові та склади

 

1251

Будівлі промислові5

 

1251.1

Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості5

1,5

100,5

0,500

33,5

 

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1251.2

Будівлі підприємств чорної металургії5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1251.3

Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1251.4

Будівлі підприємств легкої промисловості5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1251.5

Будівлі підприємств харчової промисловості5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1251.6

Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1251.7

Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1251.8

Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1251.9

Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

 

Будівлі промислові та склади інші

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1252

Резервуари, силоси та склади

 

1252.1

Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу

1,5

100,5

1,500

100,5

-

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

 

1252.2

Резервуари та ємності інші

1,5

100,5

1,500

100,5

-

1,5

100,5

1,000

67,0

33,5

 

1252.3

Силоси для зерна

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1252.4

Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1252.5

Склади спеціальні товарні

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1252.6

Холодильники

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1252.7

Складські майданчики

1,5

100,5

0,300

 20,1

80,4

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1252.8

Склади універсальні

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

1252.9

Склади та сховища інші5

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

1,5

100,5

0,300

20,1

80,4

 

126

Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення

 

1261

Будівлі для публічних виступів

 

1261.1

Театри, кінотеатри та концертні зали

1,5

100,5

0,100

6,7

93,8

1,5

100,5

0,100

6,7

93,8

 

1261.2

Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів

1,5

100,5

0,100

6,7

93,8

1,5

100,5

0,100

6,7

93,8

 

1261.3

Цирки

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1261.4

Казино, ігорні будинки

1,5

100,5

1,500

100,5

-

1,5

100,5

1,500

100,5

-

 

1261.5

Музичні та танцювальні зали, дискотеки

1,5

100,5

0,100

6,7

93,8

1,5

100,5

0,100

6,7

93,8

 

1261.9

Будівлі для публічних виступів інші

1,5

100,5

0,100

6,7

93,8

1,5

100,5

0,100

6,7

93,8

 

1262

Музеї та бібліотеки

 

1262.1

Музеї та художні галереї5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1262.2

Бібліотеки, книгосховища5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1262.3

Технічні центри

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1262.4

Планетарії5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1262.5

Будівлі архівів5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1262.6

Будівлі зоологічних та ботанічних садів5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1263

Будівлі навчальних та дослідних закладів

 

1263.1

Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1263.2

Будівлі вищих навчальних закладів

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1263.3

Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1263.4

Будівлі професійно-технічних навчальних закладів5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1263.5

Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1263.6

Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1263.7

Будівлі закладів з фахової перепідготовки

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1263.8

Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1263.9

Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1264

Будівлі лікарень та оздоровчих закладів

 

1264.1

Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1264.2

Лікарні профільні, диспансери5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1264.3

Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1264.4

Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1264.5

Шпиталі виправних закладів, в’язниць та Збройних Сил5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1264.6

Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1264.9

Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

 

Будівлі лікарень та оздоровчих закладів інші

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1265

Зали спортивні5

 

1265.1

Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні тощо

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1265.2

Басейни криті для плавання

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1265.3

Хокейні та льодові стадіони криті

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1265.4

Манежі легкоатлетичні

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1265.5

Тири

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1265.9

Зали спортивні інші

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

127

Будівлі нежитлові інші

 

 

 

 

 

 

1271

Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства5

 

1271.1

Будівлі для тваринництва5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1271.2

Будівлі для птахівництва5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1271.3

Будівлі для зберігання зерна5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1271.4

Будівлі силосні та сінажні5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1271.5

Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1271.6

Будівлі тепличного господарства5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1271.7

Будівлі рибного господарства5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1271.8

Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1271.9

Будівлі сільськогосподарського призначення інші5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

 

Будівлі нежитлові інші

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1272

Будівлі для культової та релігійної діяльності5

 

1272.1

Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги тощо5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1272.2

Похоронні бюро та ритуальні зали

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1272.3

Цвинтарі та крематорії5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1273

Пам’ятки історичні та такі, що охороняються державою5

 

1273.1

Пам’ятки історії та архітектури5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1273.2

Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1273.3

Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1274

Будівлі інші, не класифіковані раніше5

 

1274.1

Казарми Збройних Сил5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1274.2

Будівлі поліцейських та пожежних служб5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1274.3

Будівлі виправних закладів, в’язниць та слідчих ізоляторів5

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1274.4

Будівлі лазень та пралень

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

1274.5

Будівлі з облаштування населених пунктів

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

 

Будівлі інші, не класифіковані раніше

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

1,5

100,5

0,500

33,5

67,0

 

 

Підвали в багатоповерхових (одноповерхових) будинках, власниками яких є фізичні (юридичні) особи і які не використовуються для здійснення підприємницької діяльності6

1,5

100,5

 

0,000

 

0,000

 

100,5

 

1,5

 

100,5

 

0,000

 

0,000

 

100,5

 

 

Господарські будівлі – допоміжних (нежитлових) приміщень, до яких належать транформаторні підстанції, навіси,  вбиральні, погреби, бойлерні, тощо6

 

1,5

 

100,5

 

0,000

 

0,000

 

100,5

 

1,5

 

100,5

 

0,000

 

0,000

 

100,5

 

                      

 

V. Механізми та заходи, які забезпечать  розв’язання визначеної проблеми

 

Запропонованим механізмомє:

Проведення аналізу поточної ситуації на території Млинівської селищної ради, аналітичних показників Рівненського Головного управління ДПС у Рівненській області, інформації фінансового управління Млинівської селищної ради, проведених консультацій, нарад, зустрічей.                                  Основним механізмом, який забезпечить розв’язання визначеної проблеми є встановлення податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, шляхом прийняття запропонованого рішення «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради».

 Це дасть можливість забезпечити надходження до бюджету громади, та оптимізувати податкове навантаження для платників податку.

Цей спосіб досягнення цілей є оптимальним шляхом вирішення проблеми і ґрунтується на загальнообов’язковості виконання норм цього рішення всіма учасниками правовідносин у системі оподаткування.

Заходи, які мають здійснити органи влади для впровадження регуляторного акта:

Розробка проекту рішення Млинівської селищної ради «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради» та АРВ до нього.

Проведення консультацій, нарад, зустрічей з суб’єктами господарювання.

Оприлюднення проекту  рішення разом з АРВ для отримання пропозицій та зауважень на офіційній сторінці Млинівської селищної ради в мережі Інтернет : http://smt.mln.rv.ua/ в розділі «Проекти рішень селищної ради» та «Регуляторна діяльність».

Підготовка експертного висновку постійної відповідальної комісії щодо відповідності проекту рішення вимогам ст. 4 , 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Отримання та опрацювання пропозицій щодо удосконалення даного проекту рішення від Державної регуляторної служби України.

Прийняття рішення Млинівської селищної ради «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради».

Оприлюднення відповідного рішення у встановленому законодавством порядку на офіційній сторінці Млинівської селищної ради в мережі Інтернет : http://smt.mln.rv.ua/ в розділі «Рішення селищної ради» та «Регуляторна діяльність», або у інший можливий спосіб.

Проведення заходів з відстеження результативності прийнятого рішення, та їх оприлюднення на офіційній сторінці Млинівської селищної ради в мережі Інтернет: ( http://smt.mln.rv.ua ) в розділі «Регуляторна діяльність».

Таким чином, упровадження регуляторного акта забезпечить дотримання норм чинного податкового законодавства, як органами державної податкової служби, органами місцевого самоврядування, так і суб’єктами господарювання, у тому числі нерезидентами, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, та громадянами, що сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у порядку та на умовах, визначених Кодексом і цим регуляторним актом.

При встановленні ставок податків очікувані вигоди будуть завжди менші ніж витрати на регулювання, оскільки витрати на регулювання складаються з прямих витрат (які дорівнюють очікуваним надходженням) та адміністративних витрат суб’єктів господарювання.

 

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів,

якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати

або виконувати ці вимоги

 

Дія регуляторного акта розповсюджується на фізичних та юридичних осіб, у тому числі нерезидентів, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розташованих на території громади.

Податок не є новим, тому додаткових витрат бюджету на впровадження та адміністрування  регулювання не передбачається. Незалежно від того чи будуть встановлені ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, видатки фіскальних органів та органів місцевого самоврядування не зміняться.

Питома вага суб’єктів господарювання малого підприємництва від загальної кількості суб’єктів господарювання складає 100% (дані наведені в таблиці 7).

 Витрати на запровадження державного регулювання місцевих податків і зборів для суб’єктів господарювання, які будуть виконувати вимоги цього регуляторного акту, розрахунок витрат на перевірки, ведення обліку, подання звітності державним органам, бюджетних витрат для фіскальних органів на адміністрування збору не здійснюється, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України.

 Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків (зборів), не змінюючи порядок їх обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.

Витрати малого підприємництва наведені у Тесті малого підприємництва (додається).

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії

регуляторного акта

 

Рішення набирає чинності з початку бюджетного періоду, тобто з 01.01.2022 року, підстава пп.12.4.3 п. 12.4 ст. 12 ПКУ.

Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування щорічно при потребі переглядають розміри ставок місцевих податків та зборів, що справляються в установленому Кодексом порядку.

 Відповідно пп.12.3.3 п. 12.3 ст. 12 ПКУ якщо в рішенні органу місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також податкових пільг з їх сплати не визначено термін його дії, таке рішення є чинним до прийняття нового рішення.

 У разі внесення змін до чинного податкового законодавства на державному рівні, що впливатимуть на дію даного регуляторного акта, та необхідності зміни розміру ставок та доповнень за потребою,  до нього будуть вноситись відповідні коригування.

 

                      VIII. Визначення показників результативності дії

регуляторного акта

 

Досягнення визначених цілей шляхом виконання вимог нового регуляторного акта забезпечить надходження до бюджету громади коштів для виконання заходів, передбачених цільовими програмами.

До кількісних показників належать:

*чисельність платників податку, на яких поширюється дія регуляторного акта;

*розмір надходжень до бюджету від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

*розмір та час, що витрачається суб’єктами господарювання, пов'язаний з виконанням вимог акта ( вказано у Т-тесті до цього АРВ);

*рівень поінформованості суб’єктів господарювання, пов'язаний з державним регулюванням.

Крім кількісних показників до вигод належить забезпечення фінансування програм за рахунок збільшення надходжень коштів до бюджету від сплати податку.    

Для відстеження результативності дії регуляторного акта визначено такі показники:

Таблиця 15

№ з/п

Показник

2020 рік

 

2021-2022 рр

прогнозовано

1

 

Кількість платників податку, на яких поширюватиметься регуляторний акт, осіб*:

414

433

1.1

- юридичні особи;

53

53

1.2

- фізичні особи

361

380

2

 

 

Надходження до бюджету коштів від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (тис. грн.)**:

 

1296,0

 

 

1776,00

2.1

- юридичні особи; (тис.грн)

840,0

1024,5

2.2

- фізичні особи, (тис.грн)

456,0

 

751,5

3

 

 

Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктом господарювання – юридичною особою, пов’язані з виконанням вимог акта (грн./год.)*** (таблиця 2 Додатку 4)

 

 

72,84/ 2,25

 

 

97,54/2,25

4

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання, пов'язаний з державним регулюванням

Високий****

Високий****

           

*Прогнозна кількість платників податку, на яких поширюватиметься дія регуляторного акта, за інформацією Рівненського  ГУ ДПС у Рівненській області станом  на 01.01.2021

**Розмір надходжень до бюджету коштів від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, наведено в таблиці 1.

*** Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання – юридичними особами, пов’язаний з виконанням вимог акта, може бути змінений, якщо зміниться розмір мінімальної заробітної плати.

-97,54 грн. – розмір коштів, з таблиці 2 додатка 4 до аналізу регуляторного впливу проекту рішення селищної ради,

-2,25 годин – розмір часу з таблиці 2 додатка 4 до аналізу регуляторного впливу проекту рішення селищної ради.

****Відповідно до статтей 12, 13 Закону України «Про  засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень рішення визначається кількістю осіб, що:

- ознайомляться і отримають інформацію щодо рішення в Млинівському центрі платників податку Рівненського ГУ ДПС у Рівненській області;

- отримають регуляторний акт за запитами до органів місцевого самоврядування;

- ознайомляться з регуляторним актом на офіційній веб-сторінці http://smt.mln.rv.ua  селищної ради в мережі Інтернет;

- отримають регуляторний акт або інформацію щодо основних його положень іншими шляхами.

 

IX. Визначення заходів, за допомогоюякихздійснюватиметься
відстеження
результативностідії регуляторного акта

 

Відстеження результативності регуляторного акта буде проводити відділ бухгалтерського обліку, економічного розвитку та регуляторної діяльності апарату виконавчого комітету Млинівської селищної ради протягом усього терміну його дії.

Метод проведення відстеження результативності: статистичний.

    У відповідності до ст.10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» базове     відстеження   результативності цього регуляторного акта буде здійснено до дня набрання чинності цього регуляторного акта, але не пізніше 31.12.2021 року.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюється через рік з дня набрання ним чинності у січні 2023 року, якщо рішенням селищної ради не буде встановлено більш ранній термін.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюються раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта, у тому числі і в разі, коли дію регуляторного акта, прийнятого на визначений строк, було продовжено після закінчення цього визначеного строку.

З огляду на показники результативності, визначені у попередньому розділі аналізу регуляторного впливу, відстеження буде проводитись з використанням тільки статистичних показників.

У рамках статистичного методу відстеження буде проведено аналіз на підставі даних про надходження коштів до бюджету в частині місцевих податків та кількості платників, а також розмір коштів і часу, що витрачатимуться суб’єктами господарювання на виконання вимог акта.

У разі надходження пропозицій та зауважень, щодо вирішення неврегульованих, або проблемних питань буде розглядатись необхідність внесення відповідних змін.

 

 

         Зворотний зв’язок:

         поштова адреса:

поштова адреса: 35100, Рівненська обл., смт Млинів, вул. Степана Бандери,1 або на електронну адресу селищної ради: rada.mluniv@gmail.com

 

 

 

Селищний голова                                                             Дмитро ЛЕВИЦЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 Додаток 4

до Методики проведення аналізу  впливу регуляторного акта

 

ТЕСТ малого підприємництва (М-Тест)

 

1. Консультації з представникамимікро- та малого підприємництващодооцінкивпливурегулювання

 

Консультації щодо визначення впливу за пропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено відповідальними за підготовку проекту регуляторного акта.

 

Таблиця1

Вид консультації (публічніконсультаціїпрямі/«круглістоли», наради, робочізустрічітощо/, інтернет-консультаціїпрямі(інтернет-форуми, соціальнімережітощо), запити /до підприємців, експертів, науковцівтощо/)

Кількістьучасниківконсуль-тацій,

 

осіб

Основнірезультатиконсультацій (опис)

робочі наради

18

 

Отримання інформації та пропозицій, консультації,

Визначення розміру не-прямих витрат суб’єктів господарювання на ви-конання вимог регулювання; оцінкавпливу регуляторного акта на конкуренцію в рамках проведення аналізу ре-гуляторного впливу

 

робочі зустрічі

72

Усьогоосіб

90

 

 

 

2. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого

підприємництва (мікро- та малі)

Розрахункова чисельність суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 53 (дані наведені в таблиці 7) до аналізу регуляторного впливу проекту рішення селищної ради «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради».

Питома вага суб’єктів малого підприємництва, на яких справляє вплив дія запропонованого регулювання, у загальній кількості суб’єктів господарювання становить 100% (дані наведені в таблиці 7) до аналізу регуляторного впливу проекту регуляторного акта – рішення селищної ради «Про встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради».

Регуляторний акт поширюється на суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку в фіскальних органах інших областей України, але мають об’єкти нерухомості на території громади.

 

3. Розрахуноквитратсуб’єктів малого підприємництва

на виконаннявимогрегулювання

 

Таблиця2

з/п

Витрати

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати (за
п’ять років)

1

2

3

4

5

Оцінка «прямих» витратсуб’єктів малого підприємництва на виконаннярегулювання

1

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, грн..

Цей податок не є новим і не передбачає витрат на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо

2

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, погоджень,   висновків, проведення незалежних/ обов’язкових експертиз, сертифікації, атестаціїтощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), грн.

Податок не є новим, додаткових витрат не передбачено.

3

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн..

Податок не є новим, додаткових витрат не передбачено

 

4

Витрати, пов’язані з наймом додаткового персоналу, грн..

Податок не є новим, додаткових витрат не передбачено

5

Кількість суб’єктів господарювання малого підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць*.

 

 

53

 

53

 

53

6

Сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки                 (грн.) **

1024500,0

1127050,0

6539870,0

7

Сумарні витрати суб’єктів малого господарювання підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) /сума рядків 1 + 2 + 3 +  4 + 6                     (грн.)

1024500,0

1127050,0

6539870,0

 

Оцінкавартостіадміністративних процедур суб’єктів малого підприємництващодовиконаннярегулювання та звітування

8

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання:

Формула:

витрати часу на отриманняінформації про регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) = 0,10 год.  ***

40,36 грн.*0,10 год. =

       6,73 грн.

 43,23 грн.*0,10 год.        =    7,21 грн.

 

40,18 грн. (дані таб. 3)

9

Процедура організації виконання вимог регулювання

 

Цей податок не є новим та не передбачає витрат на організацію виконання вимог регулювання

10

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн.

Податок не є новим, додаткових витрат не передбачено

11

Процедура офіційного подання юридичними особами декларації зі сплати податку контролюючому органу:

- витрати часу з підготовки звіту = 0,20 год.***              

- допомога в веденні бухгалтерського обліку = 0,25 год***.

- витрати часу на подання звіту = 1,30*** год.

Разом-2,15 год.               

 

 

40,36 грн, * 2,15 год.  = 90,81 грн.

 

 

 43,23 грн.* 2,15 год.   = 97,27 грн.

 

 

 

542,23

 

(дані таб. 3)

12

Інші процедури

Відповідно до статті 77.1. Кодексу платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше ніж раз на три календарні роки. Ураховуючи зазначене, при розрахунку витрат на один рік ці витрати не враховуються в загальних витратах.

Не передбачено

13

РАЗОМ (сума рядків: 8 + 9 + 10 + 11 + 12), грн.

97,54

104,48

582,41

14

Кількість суб’єктів господарювання малого підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць:

 

53

 

53

 

53

15

Сумарні витрати суб’єктів малого господарювання підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) / рядок 13 х рядок 14/, грн.:

 

 

5169,44

 

 

5537,44

 

 

 

30868,00

16

РАЗОМ (сума рядків: 7 +15), грн.

 

1029669,44

 

1132587,44

 

6570738,00

 

*Кількістьсуб’єктівгосподарюваннямалогопідприємництва, на яких буде поширенорегулювання, наведеновтаблиці 7 доаналізурегуляторноговпливупроекту рішення Млинівської селищної ради.

Відповідно до Кодексу облік платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ведеться контролюючими органами окремо за кожним платником податку.   База даних ДПС не передбачає ведення платників податку за критеріями статті 55 Господарського кодексу України в розрізі великого, середнього, малого та мікро-підприємництва, угрупування об’єктів нерухомості за типами  та  власниками. На підставі податкових декларацій, наданих юридичними особами відповідно до підпункту 266.7.5. пункту 266.7 статті 266 Кодексу, обчислена розрахункова чисельність платників податків – юридичних осіб та сума сплати ними податку.

** Дані наведені у таблиці 1 АРВ, таблиці 3 М-Тест аналізу;

***Відповідно до пп. 22 листа 3 карти 8 та пп. 1, 3, 6 листа 1 карти 11 міжгалузевих нормативів чисельності працівників бухгалтерського обліку (Наказ Міністерства праці і соціальної політики України від              26 вересня 2003 року №269 «Міжгалузеві нормативи чисельності працівників бухгалтерського обліку».

**** Розрахунок здійснено з врахуванням основних мінімальних соціальних стандартів у 2021 році відповідно листа Міністерства фінансів України від 13.08.2020 № 05110-14-6/25074 «Про особливості складання проекту місцевого бюджету на 2021 рік та прогнозу місцевого бюджету на 2022-2023 роки», Закону України «Про державний  бюджет України на 2020 рік»;

Мінімальна зарплата у місячному розмірі у 2022 році становитиме прогнозовано -  6700,0 грн. у погодинному розмірі –  6700/166=40,36 грн./год.  відповідно у 2023 році - 7176,0 грн.  у погодинному розмірі –  7176/166=43,23 грн./год.

 

         Податок не є новим, суб’єкти господарювання ознайомленні з вимогами Кодексу та сплачують податок вже не один рік.

 

Для визначення планових показників здійснено розрахунок з врахуванням щорічного росту мінімальних соціальних стандартів на 10 %. Відповідно на 10% зросте вартість часу суб’єктів господарювання малого підприємництва, та сума надходжень до бюджету.

Розрахунок здійснено з врахуванням основних мінімальних соціальних стандартів у 2021 році відповідно  до листа Міністерства фінансів України від 13.08.2020 № 05110-14-6/25074 «Про особливості складання проекту місцевого бюджету на 2021 рік та прогнозу місцевого бюджету на 2022-2023 роки», Закону України «Про державний  бюджет України на 2020 рік», згідно яких мінімальна зарплата у місячному розмірі становитиме прогнозовано:

у 2022 році -  6700,0 грн., у 2023 році – 7176,0 грн., для 2024-2026 років використано приріст у 10%.

 

Розрахунок прогнозних показників

                                                                                                       Таблиця 3

№ з\п

       показник

2022

2023+10%

2024 +10%

2025 +10%

2026 +10%

всього

1

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, за об'єкти житлової нерухомості (грн.)

 

 

 

5500,0

 

 

 

6050,0

 

 

 

6650,0

 

 

 

 

 

7320,0

 

 

 

8050,0

 

 

 

 

33570,0

2

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, за об'єкти нежитлової нерухомості (грн.)

 

 

 

1019000,0

 

 

 

1121000,0

 

 

 

1233100,0

 

 

 

1492000,0

 

 

 

1641200,0

 

 

 

6506300,0

3

Прогнозована річна сплата податку (грн.)

1024500,0

1127050,0

1239750,0

1499320,0

1649250,0

6539870,0

4

Прогнозована мінімальна зарплата у місячному розмірі (грн.)

6700,0

7176,0

7894,0

8683,0

9551,0

 

      Х

5

Мінімальна зарплата у погодинному розмірі (грн./год.) (п.4/166 год. середня норма робочого часу)                       (грн.)

 

40,36

 

43,23

 

   47,55

 

52,31

 

57,54

 

      Х

6

Оцінка вартості адміністративних процедур:

- 0,10 год. *п.3

 - 2,15 год. * п.3

дані М-Тест аналізу

Разом 2,25 год.* п. 5               (грн.)

 

 

6,73

 

90,81

 

97,54

 

 

7,21

 

97,27

 

104,48

 

 

7,93

 

106,98

 

114,91

 

 

 8,72

 

 117,7

 

126,42

 

 

9,59

 

129,47

 

139,06

 

 

40,18

 

542,23

 

582,41

 

7

Кількість суб’єктів господарювання

                       (суб’єктів)

 

53

 

 

53

 

53

 

      53

 

53

 

  53

8

Вартість адміністративних процедур виконання вимог акта

 (п. 6 * п. 7)             (грн.)

 

5169,44

 

5537,44

 

6090,76

 

6700,17

 

7370,18

 

 

30868,00

9

Сумарні витрати суб’єктів малого господарювання             (п. 3 + п. 8)                 (грн.)

 

 

1029669,44

1132587,44

1245840,76

1506020,17

1656620,18

6570738,00

 

БЮДЖЕТНІ ВИТРАТИ

на адмініструваннярегулюваннясуб’єктів малого підприємництва

 

Державне регулювання даного проекту рішення не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділ у діючого органу).

Витрати на запровадження державного регулювання місцевих податків і зборів для суб’єктів господарювання, які будуть виконувати вимоги цього регуляторного акту, розрахунок витрат на перевірки, ведення обліку, подання звітності державним органам, бюджетних витрат для фіскальних органів на адміністрування збору не здійснюється, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України. Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків (зборів), не змінюючи порядок їх обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.

 

4. Розрахуноксумарнихвитратсуб’єктів малого підприємництва,

щовиникають на виконаннявимогрегулювання

 

Таблиця4

з/п

Показник

Перший рік регулювання (стартовий)

Періодичні (за наступний рік

Витрати за
п’ять років

1

Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання                     (грн.)

 

1024500,00

 

 

1127050,00

 

 

 

6539870,00

2

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування                         (грн.)

 

5169,44

 

 

5537,44

 

30868,00

3

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання (рядок 1+ рядок 2)            (грн.)

 

1029669,44

 

1132587,44

 

6570738,00

4

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання  суб’єктів малого підприємництва         (грн.)

Дані витрати не розраховуються, бо встановлені нормами Кодексу

5

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання (рядок 3 + рядок 4)            (грн.)

 

1029669,44

 

1132587,44

 

6570738,00

 

 

5. Розробленнякоригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого

підприємництващодозапропонованогорегулювання

 

Податковим кодексом України визначаються об’єкт, база оподаткування, податковий період, порядки обчислення суми податку, обчислення сумм податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування, строк, порядок сплати податку та інші його обов’язкові елементи й повноваження органів місцевого самоврядування щодо його встановлення.

Цей податок не є новим. При його запровадженні для суб’єктів малого підприємництва на законодавчому рівні вже застосовано коригуючі (пом’якшувальні) заходи, а саме: не є об’єктами оподаткування об’єкти нежитлової нерухомості, що використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, які провадять діяльність у малих архітектурних формах та на ринках, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), що віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку тощо.

З 2022 року запропоновано:

         - зберегти пільги які застосовувалися у попередньому періоді, однак зазначені пільги з податку не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються в підприємницькій діяльності);

         Запропоновані розміри ставок податку забезпечать виконання соціально важливих цільових програм, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо.

У разі запровадження максимально допустимих ставок податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки у розмірі 1,5% за 1 кв.м. житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у власності юридичних та фізичних осіб, значно збільшиться податкове навантаження на платників податку (Таблиця 14).

Встановлення диференційованих ставок і є одним із запроваджених компенсаторних заходів для суб’єктів господарювання.

 

 

 

Селищний голова                                                            Дмитро ЛЕВИЦЬКИЙ

 

Повний текст