Селищна рада вкотре попереджає про заборону спалювання залишків сухої рослинності, сміття та побутових відходів, розпалювання багаття в лісових масивах, в’їзду транспортних засобів і відвідування населенням лісів. Це не лише завдає шкоди довкіллю, а й є порушенням чинного законодавства.
У зв’язку із набранням чинності Закону України від 03.02.2021 року «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки» внесені зміни до статей КУпАП:
Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 90 до 270 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 630 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків.
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Поряд з цим, нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалювання листя та рослинності, і особливо – відходів. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.
Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, лісових насаджень та інше.
Вогонь знищує комах, потомство тварин, рослини, бактерії, мікроорганізми, які утворюють родючий шар землі. Внаслідок цього значно погіршується якість грунту, посилюються процеси ерозії і деградації земель, руйнується екосистема поля.
У зв’язку з вище зазначеним, звертаємось до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля.