Млинівська територіальна громада

Держпродспоживслужба інформує

None

Літо - най­більш спри­ят­ли­вий час для ви­ник­нення і роз­повсюд­ження  ін­фекцій, шлях передачі яких - вода. У теплий сезон року ді­ють фак­то­ри, що спри­яють за­ра­жен­ню - ма­со­ве спіл­ку­ван­ня на­се­лен­ня, ви­їзд на від­по­чи­нок, ку­пан­ня у від­кри­тих водой­мах.

    Фак­то­ра­ми пе­ре­да­чі збуд­ни­ків зазвичай є заб­рудне­на во­да, ін­фі­ко­ва­ні хар­чо­ві про­дук­ти, бруд­ні ру­ки і пред­ме­ти по­бу­ту; ме­ха­ніч­ни­ми пе­ре­нос­ни­ка­ми, що заб­рудню­ють хар­чо­ві про­дук­ти, та поверхні є му­хи.

    Інфекції, які передаються водним шляхом, вик­ли­ка­ють­ся різ­ни­ми ви­да­ми збуд­ни­ка­ми: ві­ру­са­ми, бак­те­рі­ями, простішими, гельмінтами. У теп­лу по­ру ство­рю­ють­ся спри­ят­ли­ві умо­ви і для збе­ре­жен­ня збуд­ни­ків киш­ко­вих ін­фекцій у зов­нішньому се­ре­до­ви­щі, і для їх роз­мно­жен­ня в про­дук­тах хар­чу­ван­ня та воді.

    Інфекції (інвазії), якими можна заразитись при вживанні недоброякісної води.

    Лямбліоз

    Лямблії – це найпростіші мікроорганізми, яких навколо нас досить багато. У місцях, де у воду потрапляють фекалії і стічні води, їх ще більше. Висока ймовірність захворювання при вживанні зараженої збудниками питної води, або заковтування води поверхневих водойм під час купання. Перші ознаки захворювання з’являються через 1-2 тижні. Симптоми типові для всіх кишкових інфекцій: діарея, нудота, біль в животі. Небезпека – сильне зневоднення організму.

    Криптоспоридіоз

    Ще одне паразитарне захворювання зі схожими симптомами: діареєю, болем у животі, лихоманкою. Збудник захворювання  паразитує у ссавців – мишей, щурів, телят, ягнят, козлят, поросят у птахів, та може заражати людей. Виявляється захворювання через 2-10 днів після інфікування.

    Гепатити А, Е, ротавіруси

    Це вірусні інфекції, які передаються через питну воду. Проявляється діареєю, блювотою, високою температурою, знесиленням організму,  жовтяницею (гепатит).

    Дизентерія, сальмонельоз, ешерихіоз

    Це різні захворювання з різними збудниками, але зі схожими в цілому симптомами: діареєю, болем у животі, нудотою і підвищенням температури. Ці хвороби небезпечні зневодненням із всіма його важкими наслідками.

    Лептоспіроз

    Небезпечна бактеріальна інфекція, яка передається від тварин, вражає печінку і нирки. Починається вона з головного болю, високої температури, болі в животі. Інші симптоми – червоні очі і жовтяниця. Бактерії потрапляють в кров через ранки і слизові оболонки.

    Свербіння плавця

    Є такі паразити – шистосоми, які живуть в водоплавних птахів. Їх личинки називаються церкарії можуть заразити людину. Правда, паразитувати на нас вони не зможуть і загинуть, але алергічні реакції, свербіж і червоні плями доведеться лікувати у дерматолога.

   Щоб по­пе­ре­ди­ти за­ра­жен­ня, не­об­хідно дот­ри­му­ва­ти­ся еле­мен­тарних правил:

  • для пиття використовувати тільки кип’ячену воду;
  • не пити воду з випадкових джерел;
  • при заміських прогулянках мати з собою достатній індивідуальний запас питної води;
  • проводити регулярне очищення та знезараження питної води в криницях;
  • воду для приготування їжі і господарських потреб брати тільки з перевірених джерел;
  • не пити воду з водопроводу, призначеного для технічних цілей;
  • кип’ятити воду, взяту з відкритої водойми для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду (хвороботворні мікроорганізми здатні протягом місяця і навіть більш жити і розмножуватися у воді);
  • купатися тільки в спеціально відведених місцях.