Млинівська територіальна громада

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради...»

None

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження Млинівського

селищного голови

24.04.2026 № 140

1.Ініціатор громадського обговорення – Млинівська селищна рада Дубенського району Рівненської області.

2.Найменування органу, який проводить громадське обговоренняУправління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області.

 

3. Назва проєкту акта, винесеного на громадську обговорення «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018 № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023 № 2560)».

4. Мета громадського обговоренняобговорити проєкт рішення «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018 № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023 № 2560)», провести роз’яснення законних підстав щодо приведення мережі закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради відповідно до вимог чинного законодавства та врахувати думку жителів.

5. Нормативно-правове забезпечення 

 

Конституція України

Стаття 143.

Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

 

Бюджетний кодекс України

Стаття 1032.

Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

 

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Стаття 26. Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад

1. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання:

30) … Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради; … .

Стаття 32. Повноваження у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, молодіжної політики, фізкультури і спорту

а) власні (самоврядні) повноваження:

…2) забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти у державних і комунальних закладах освіти, створення необхідних умов для виховання дітей та молоді, розвитку їхніх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації…

 

Закон України «Про освіту»

Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій. …

4. Особи, які здобувають повну загальну середню освіту, проживають у сільській місцевості і потребують підвезення до закладу освіти і у зворотному напрямку, забезпечуються таким підвезенням за кошти місцевих бюджетів, у тому числі із забезпеченням доступності відповідного транспорту для осіб з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення. …

Стаття 25. Права і обов’язки засновника закладу освіти

2. Засновник закладу освіти або уповноважений ним орган (особа): 

приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію, зміну типу закладу освіти, затверджує статут (його нову редакцію), укладає засновницький договір у випадках, визначених законом; …  .

Стаття 66. Повноваження органів місцевого самоврядування, Верховної Ради Автономної Республіки Крим

3. Сільські, селищні ради:

відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території, забезпечення доступності дошкільної та повної загальної середньої освіти;

засновують заклади освіти, а також реорганізовують, перепрофільовують (змінюють тип) та ліквідовують їх з урахуванням спеціальних законів; …  .

 

Спеціальним законом, який покликаний регулювати відносиниу сфері загальної середньої освіти, єЗакон України «Про повну загальну середню освіту»

Стаття 32. Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та /або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

Для започаткування та проведення освітньої діяльності комунального ліцею засновник має забезпечити відповідність такого закладу освіти вимогам, що визначені цим Законом, положенням про ліцей та ліцензійними умовами, у тому числі щодо:

функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів);

функціонування ліцею як окремої юридичної особи, відокремленої від початкової школи та гімназії, крім випадків, визначених цим Законом;

забезпечення здобуття учнями профільної середньої освіти відповідно до профілів навчання з навчальним навантаженням та з можливістю обрання учнями навчальних предметів (інтегрованих курсів, інших освітніх компонентів) в обсягах, що визначаються законодавством;

створення безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього середовища відповідно до вимог законодавства;

підвезення (у разі потреби) учнів і педагогічних працівників до закладу освіти (місця навчання, роботи) та у зворотному напрямку до місця проживання (за потреби) на відстань, що визначається законодавством;

забезпечення проживання учнів у пансіонах у разі, якщо час їхнього доїзду до ліцею буде більше норми, визначеної законодавством;

забезпечення учасникам освітнього процесу вільного і безоплатного бездротового доступу до мережі Інтернет з характеристиками, що відповідають вимогам законодавства, у приміщеннях закладу освіти, у тому числі у пансіоні;

забезпечення здобувачів освіти харчуванням у порядку та відповідно до вимог, визначених Кабінетом Міністрів України;

відповідності іншим вимогам, визначеним законодавством.

Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу.

З метою задоволення духовних потреб громадян приватні заклади освіти, зокрема засновані релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку, мають право визначати релігійну спрямованість своєї освітньої діяльності.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти. …

2. У разі реорганізації чи ліквідації закладу

загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Стаття 35. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти

1. Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії. За рішенням засновника початкова школа, гімназія може включати дошкільний підрозділ, за умови його розміщення в окремій будівлі або відокремленому приміщенні з окремими входом/виходом і територією для вихованців дошкільного підрозділу.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

За рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти та, як виняток, здобуття початкової освіти.

Заклад загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність. …

Розділ X Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:

абзаців шостого і восьмого частини першої статті 32, які набирають чинності з 1 вересня 2027 року та застосовуються в такому порядку:

для першого року здобуття профільної середньої освіти - з 1 вересня 2027 року;

для другого року здобуття профільної середньої освіти - з 1 вересня 2028 року;

для третього року здобуття профільної середньої освіти - з 1 вересня 2029 року;

абзаців п’ятого і шостого частини першої статті 35, які набирають чинності з 1 вересня 2027 року; …

 

5-1. Рекомендувати засновникам закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, до 1 вересня 2027 року привести установчі документи закладів освіти у відповідність із цим Законом, врахувавши строки набрання чинності окремими положеннями цього Закону, визначеними пунктом 1 цього розділу.

 

5-2. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним (з урахуванням пропозицій міських, сільських, селищних рад), Київській та Севастопольській міським радам до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування мережі закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, з урахуванням вимог цього Закону до ліцеїв, щодо безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього простору, демографічних показників розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, спроможності територіальних громад, профілізації старшої профільної школи і необхідності охоплення на відповідній території усіх профілів навчання, визначених законодавством, з метою гарантування і забезпечення права кожного учня на вибір відповідного профілю навчання.

 

5-3. Засновникам ліцеїв до 1 вересня 2027 року забезпечити з урахуванням вимог законодавства виконання затверджених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами планів, передбачених пунктом 5-2 цього розділу, шляхом утворення та забезпечення ліцеїв належною матеріально-технічною базою, обладнанням, доступом до мережі Інтернет, відібрати на конкурсних засадах педагогічних працівників, провести конкурс відповідно до вимог цього Закону на посаду керівника закладу освіти та вжити інших необхідних дій, визначених відповідними планами та законодавством.

6. Обгрунтування

Станом на сьогодні для багатьох органів місцевого самоврядування гостро стоять питання оптимізації закладів освіти, їх перейменування, зміни типу тощо. Підставою тому слугують закони у сфері освіти, які приймаються з певною періодичністю. Законом України від 05.09.2017 № 2145-VIII «Про освіту» було передбачено переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом та здійснювалося протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом (до вересня 2022 року).

З прийняттям та вступом в дію Закону України від 16.01.2020 № 463-IX «Про повну загальну середню освіту» з’явилось законодавче підґрунтя для реформування системи загальної середньої освіти, що має сприяти підвищенню якості освіти та освітньої діяльності, істотному зростанню інтелектуального та культурного потенціалу суспільства та особистості.

У зв’язку з цим виникла необхідність приведення до вимог чинного законодавства мережі закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної територіальної громади.

Нова модель закладу загальної середньої освіти передбачає чітке розмежування рівнів освіти: початкова школа, гімназія та ліцей. Такий підхід дозволяє сформувати більш ефективну систему освіти, орієнтовану на потреби учнів, вимоги сучасного суспільства та ринку праці. Профільна старша школа має іншу функцію, ніж традиційна школа І–ІІІ ступенів. Її основним завданням є підготовка учнів до свідомого освітнього та професійного вибору. Саме тому ліцеї мають запропонувати учневі кілька профілів навчання та різні освітні курси за вибором. Для організації такого навчання необхідні сучасна матеріально-технічна база, спеціалізовані кабінети та лабораторії, достатня кількість учнів для формування профільних класів і висококваліфіковані педагогічні кадри.

Обговорення проєкту рішення «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018 № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023 № 2560)» (далі – Проєкт Рішення) та в подальшому здійснення процедури перепрофілювання (зміни типу) закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради (ліцеїв) є досить важливим та актуальним, оскільки мережа закладів академічних ліцеїв формується відповідно до законодавства з урахуванням рішень обласних рад, а саме - рішення Рівненської обласної ради від 20.09.2024 № 986 «Про затвердження плану формування мережі закладів освіти Рівненської області, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти» (далі – Рішення обласної ради) та до 01 вересня 2027 року необхідно здійснити заходи щодо приведення типів всіх ліцеїв відповідно до вимог чинного законодавства та із врахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації. Рішенням обласної ради Млинівський ліцей № 1 Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області визначено одним із п’яти закладів, які забезпечуватимуть з 01 вересня 2027 року на території Дубенського району здобуття повної загальної середньої освіти на рівні профільної середньої освіти (академічного спрямування). На даний час Млинівський ліцей № 1 Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області (далі – Заклад) має статус ліцею, тобто закладу освіти, який здійснює провадження своєї діяльності на трьох рівнях: початкова освіта (1-4 класи), базова середня освіта (5-9 класи) та профільна середня освіта (10-11 класи).

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2026  № 498 «Деякі питання функціонування ліцеїв» внесено зміни до Положення про ліцей та доручено обласним державним адміністраціям «…забезпечити проведення моніторингу дотримання на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці органами місцевого самоврядування законодавства у сфері освіти в частині створення та функціонування ліцеїв у рамках сформованої відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» мережі закладів загальної середньої освіти…».

Мережа закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної територіальної громади складає 9 юридичних осіб: 3 гімназії (з початковою школою), 3 ліцеї (з гімназією та початковою школою), 1 ліцей (з дошкільним підрозділом, гімназією та початковою школою), 1 ліцей (опорний заклад  з гімназією та початковою школою і 2 філіями (гімназія та початкова школа), 1 ліцей (опорний заклад  з дошкільним підрозділом, гімназією та початковою школою і 2 філіями (гімназія та початкова школа). Функціонує 160 класів (в т.ч. 7 дистанційних) та навчається 2206 учнів за різними формами навчання. А саме: очною – 1981, поєднанням очної та дистанційної форми навчання – 113, дистанційною з українознавчим компонентом – 60, індивідуальною – 52 (педагогічний патронаж – 5, сімейна – 20, екстернат – 27).

 

Характеристика мережі закладів загальної середньої освіти

Млинівської селищної територіальної громади

 

№ пор

Освітній заклад

Рік побудови чи капремонту

Проектна потуж-ність

Кількість учнів

Наповне-ність,%

1

Берегівська гімназія Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1986

320

72

22,5

2

Новинодобрятинська гімназія Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1936

180

59

32,8

3

Підгаєцька гімназія Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1989

320

57

17,8

4

Довгошиївський ліцей Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області (опорний)

1990

584

188

32,2

4.1

Пітушківська філія Довгошиївського ліцею Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1987

200

57

28,5

4.2

Посниківська філія Довгошиївського ліцею Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1957

120

53

44,2

5

Малодорогостаївський ліцей Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1954,

1982

260

141

54,2

6

Млинівський ліцей № 1 Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1929, добудова 1963

650

371

57,1

7

Млинівський ліцей № 2 Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області (опорний)

1995

1296

820

63,3

7.1

Владиславівська філія Млинівського ліцею № 2 Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1994

170

87

51,2

7.2

Перемилівська філія Млинівського ліцею № 2 Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1967, додаткове приміщення

1914

96

51

53,1

8

Новоселівський ліцей Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1973

320

125

39,1

9

Пугачівський ліцей Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області

1986

350

125

35,7

Всього по ЗЗСО громади

 

4946

2206

44,6

 

У 6-ти закладах загальної середньої освіти громади, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти (далі – ліцеї) на рівні профільної середньої освіти функціонує 14 класів, в яких навчається 242 учні 10-11 класів.

 

 

10 клас

11 клас

Всього

ФКН

 

учнів

класів

учнів

класів

учнів

класів

 

 

Довгошиївський

16

1

27

1

43

2

21,5

+

Малодорогостаївський

12

1

9

1

21

2

10,5

Новоселівський

11

1

10

1

21

2

10,5

Пугачівський

13

1

9

1

22

2

11

 

52

4

55

4

107

8

13,4

Млинівський №1

15

1

16

1

31

2

15,5

+

Млинівський № 2

47

2

57

2

104

4

26

+

 

62

3

73

3

135

6

22,5

+

По громаді

114

7

128

7

242

14

17,3

+

Примітка.

ФКН – фактичниа наповненість класу.

РКН (15,0) – розрахункова наповненість класу (визначена Кабінетом Міністрів України).

Відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України                            від 27.12.2017 № 1088 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України                                       від 05.03.2024 № 245), із змінами, враховуючи щільність учнів та відсоток населення, що проживає в сільській місцевості, розрахункова наповнюваність класу для закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної територіальної громади становить 15,0. У 2025-2026 навчальному році середній показник наповненості 10-11 класів по ліцеях нашої територіальної громади становить – 17,3. Проте, в окремих закладах цей показник значно менший від розрахункового.

Відповідно до запитів учнів 10-11 класів у 2025-2026 навчальному році забезпечено вивчення профільних предметів:

 

Заклад ЗСО

Профільні предмети

Довгошиївський ліцей

історія України, українська мова

Малодорогостаївський ліцей

українська мова

Новоселівський ліцей

українська мова

Пугачівський ліцей

історія України , українська мова

Млинівський №1 ліцей

математики

Млинівський № 2 ліцей

українська мова, англійська мова

 

Аналіз закінчення учнями 9-х класів та продовження навчання у 10 класах закладів загальної середньої освіти громади у 2023-2025 роках свідчить, що продовжують навчання  у старшій школі орієнтовно 60% випускників, які здобули базову загальну середню освіту. Проте, по окремих закладах у певних роках відсоток продовження навчання складав менше 50%. Випускники окремих філій опорних закладів майже не продовжують навчання у 10-х класах (продовжують навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти або у закладах фахової передвищої освіти). Крім того, частина учнів закладів загальної середньої освіти за останні роки (запровадження воєнного стану та ведення воєнних дій на території нашої країни) виїхали за кордон і там продовжують навчання. 

Аналіз закінчення 9-х класів та продовження навчання у 10 класах

Заклад/навчальний рік

2023/2024

2024/2025

2025/2026

ЗЗСО

закін. 9 кл

зарах.

до 10 кл

%

 

закін.

9 кл

зарах.

до 10 кл

%

закін.  9 кл

зарах.

до 10 кл

%

Довгошиївський ліцей

25

22

58

21

28

74

14

16

53

Посниківська філія

5

9

11

Пітушківська філія

8

8

5

Малодорогостаївський ліцей

6

7

116

12

10

83

14

11

79

Млинівський ліцей № 1

53

28

53

37

19

51

39

16

41

Млинівський ліцей № 2

59

39

57

93

69

61

72

54

61

Владиславівська філія

5

11

12

Перемилівська філія

5

10

4

Новоселівський ліцей

13

8

62

8

10

125

13

11

85

Пугачівський ліцей

15

9

60

17

9

53

17

13

76

Всього

194

 

 

226

 

 

201

 

 

Берегівська гімназія

13

 

 

15

 

 

12

 

 

Новинодобрятинська гімназія

18

15

83

6

 

 

5

 

 

Підгаєцька гімназія

8

 

 

8

 

 

5

 

 

Всього по гімназіях:

39

15

 

29

 

 

22

 

 

Всього по громаді

233

128

55

255

145

57

223

121

54

  Примітка.

Учні, які закінчили 9 клас у гімназіях та філіях і продовжили навчання у ліцеях, враховані до загальної кількості учнів, зарахованих до 10-х класів на відповідний навчальний рік.

 

Прогнозована кількість

випускників 9-х класів закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної територіальної громади

 

Рік

2026

2027 (НУШ)

2028 (НУШ)

2029

(НУШ)

2030 (НУШ)

2031

(НУШ)

2032 (НУШ)

2033 (НУШ)

Учнів

245

257

219

223

199

183

219

156

з них у ліцеях:

 

 

 

 

 

 

 

 

Довгошиївський

16

27

20

14

16

11

10

13

Пітушківська філія

4

8

7

8

5

5

7

5

Посниківська філія

6

12

0

9

6

6

3

5

Малодорогостаївський

20

13

10

18

11

15

9

8

Новоселівський

10

23

9

13

16

8

11

6

Пугачівський

8

19

17

8

13

7

18

6

Млинівський № 1

48

45

34

41

37

36

41

23

Млинівський № 2

85

71

89

80

62

68

77

57

Владиславівська філія

11

13

5

11

7

8

8

8

Перемилівська філія

8

5

7

5

6

6

5

0

з них у гімназіях:

 

 

 

 

 

 

 

 

Берегівська

14

4

10

6

6

5

11

8

Новинодобрятинська

5

9

7

4

8

5

6

10

Підгаєцька

10

8

4

6

6

3

13

7

 

Враховуючи вищевикладене, пропонуємо для громадського обговорення проєкт рішення «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018                № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023                № 2560)».

 

7. Адреса (посилання) опублікованого на офіційному вебсайті Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області тексту проєкту рішення «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018                  № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023 № 2560)»   https://mlunivrada.rv.gov.ua/.

8.Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого рішення:

- жителі (зокрема здобувачі освіти) Млинівської селищної територіальної громади;

- безпосередньо заклади загальної середньої освіти – Млинівський ліцей № 1 Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області, Млинівський ліцей № 2 Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області, Довгошиївський ліцей Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області, Малодорогостаївський ліцей Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області, Новоселівський ліцей Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області, Пугачівський ліцей Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області;

- Млинівська селищна рада Дубенського району Рівненської області, управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області.

 

9.Можливі наслідки після прийняття рішення для різних соціальнихгруп населення та заінтересованих сторін:

- дотримання процедури щодо приведення установчих документів ліцеїв відповідно до вимог законодавства у галузі освіти, проведення процедури перепрофілювання (зміни типу) закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості;

- утворення на території Млинівської селищної територіальної громади закладу освіти для здобуття повної середньої освіти на рівні профільної середньої освіти (академічного спрямування), який забезпечить здобуття освіти на двох рівнях (базова середня освіта, профільна середня освіта);

- організація підвезення здобувачів освіти 10-11 (12) класів сіл Млинівської селищної територіальної громади до ліцею академічного спрямування;

- розширення мережі гімназій на території Млинівської селищної територіальної громади;

- забезпечення функціонування закладу освіти для здобуття повної загальної середньої освіти на рівні профільної середньої освіти (академічного спрямування) та гімназій на території Млинівської селищної територіальної громади, ефективне використання матеріальних та фінансових ресурсів.

 

10. Відомості про місце і час проведення публічних заходів, порядок обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників

Проведення громадських слухань з обговорення проекту рішення Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018 № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023 № 2560)» планується 08 травня 2026 року об 16:40 за адресою: вулиця Рівненська, 15, с-ще Млинів, Дубенський район, Рівненська область (приміщення Млинівського ліцею № 2).

 

Порядок обговорення та реєстрація учасників здійснюється відповідно до Положення про проведення громадських слухань на території Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради                                   від  25.05.2017 № 266 (далі – Положення).

Громадські слухання проводяться відкрито.

У громадських слуханнях право голосу мають тільки повнолітні члени громади, що зареєстровані в межах території Млинівської селищної територіальної громади.

Решта членів громади, які не проживають у населених пунктах Млинівської селищної територіальної громади беруть участь у громадських слуханнях з правом дорадчого голосу.

До початку громадських слухань проводиться реєстрація учасників громадських слухань. Незареєстровані особи не можуть брати участі у слуханнях.

Для реєстрації особам необхідно пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, передбачений для посвідчення особи та встановлення її місця проживання в Україні відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Усписку учасників громадських слухань зазначаються прізвище, ім’я, по батькові учасників, дата їх народження, місце реєстрації, місце роботи або рід занять, ставляться підписи зареєстрованих учасників громадських слухань.

Членам громади, що мають право голосу, під час реєстрації видають мандати для голосування.

Реєстрацію учасників забезпечує організатор громадських слухань.

Усі особи, які беруть участь у громадських слуханнях, надають згоду на обробку наданих ними персональних даних, шляхом заповнення відповідної заяви.

Відмова від надання документів, визначених у статті 15 Положення, або не надання згоди на обробку персональних даних є підставою недопуску особи до участі у громадських слуханнях, у тому числі з правом дорадчого голосу.

Розпочинає громадські слухання уповноважена особа організатора громадських слухань, яка організовує вибори головуючого громадських слухань, їх секретаря та членів лічильної комісії. Ці особи обираються з числа учасників громадських слухань відносною більшістю голосів присутніх членів громади з правом голосу. Головуючим, секретарем та членами лічильної комісії не можуть бути обрані депутати ради, посадові та службові особи місцевого самоврядування, працівники комунальних підприємств, установ, організацій; членами лічильної комісії також не можуть бути голова та секретар громадських слухань.

Інформація про це заноситься до протоколу громадських слухань.

Головуючий веде слухання, стежить за дотриманням на них порядку, підписує протокол громадських слухань. Якщо головуючий зловживає своїми правами, то учасники громадських слухань більшістю голосів можуть висловити йому недовіру й обрати нового.

Секретар громадських слухань веде, підписує разом із головою та передає раді протокол громадських слухань у порядку, передбаченому Положенням.

Лічильна комісія встановлює присутність учасників громадських слухань, кількість осіб, що наділені правом голосу, підраховує голоси під час голосування, а також розглядає звернення, пов’язані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні, здійснює контроль за використанням мандатів для голосування.

Кожен учасник громадських слухань має право подати пропозиції, висловити зауваження, поставити запитання усно чи письмово. На вимогу учасника громадських слухань, який подає пропозицію, вона має бути поставлена на голосування. Усі пропозиції, зауваження і запитання заносяться (додаються) до протоколу.

На початку громадських слухань шляхом голосування затверджуються порядок денний та регламент проведення громадських слухань.

Регламентом визначається час, відведений для звітів, доповідей (співдоповідей), виступів, запитань і відповідей тощо.

Загальний час проведення громадських слухань встановлюється їх регламентом у кожному конкретному випадку залежно від значущості предмета громадських слухань.

Не допускаються на розгляд громадських слухань питання, які не було внесено до порядку денного і про які не було повідомлено учасників громадських слухань за сім днів до їх проведення.

Головуючий може перервати виступаючого, якщо його виступ не стосується предмета слухань, перевищує встановлений регламент, використовується для політичної агітації, закликає до дискримінації чи ворожнечі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками чи інших форм нетерпимості або в інший спосіб порушує вимоги законів України.

Учасники громадських слухань повинні дотримуватися вимог Положення, затвердженого порядку денного та регламенту громадських слухань, норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ, вчинення правопорушень та інших дій, що заважають обговоренню винесених на розгляд питань.

За результатами обговорення предмета громадських слухань простою більшістю голосів учасників з правом голосу ухвалюється рішення громадських слухань, про що зазначається в протоколі.

У ході громадських слухань складається протокол, відповідно до вимог Положення, який підписується головуючим і секретарем громадських слухань не пізніше трьох днів після їх проведення та негайно передається (надсилається) раді разом із супровідним листом.

До протоколу додаються списки реєстрації учасників громадських слухань, а також запитання, звернення та пропозиції, подані головуючому під час проведення громадських слухань їх учасниками в письмовій формі.

Сканкопія протоколу розміщується на офіційному вебсайті Млинівської селищної ради   https://mlunivrada.rv.gov.ua/.

Пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань, розглядаються на найближчому засіданні виконавчого комітету Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області.

Відповідно до Положення, по кожній поданій пропозиції приймаєть одне з таких рішень: врахувати, відхилити пропозицію, частково врахувати пропозицію. Результатами розгляду пропозицій, викладених у протоколі громадських слухань, протягом п’яти робочих днів розміщуються на офіційному вебсайті Млинівської селищної ради https://mlunivrada.rv.gov.ua/.

 

11. Спосіб забезпечення участі в обговоренні представників визначених соціальних груп населення та заінтересованих сторін

 

1. Публікація інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018 № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023 № 2560)» розміщується на офіційному вебсайті Млинівської селищної ради https://mlunivrada.rv.gov.ua/.

2. Подання пропозицій до проєкту рішення Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018 № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023 № 2560)».

3. Безпосередня участь населення Млинівської селищної територіальної громади у громадських слуханнях.

 

12. Поштова та електронна адреси, строк і форма подання письмових пропозицій та зауважень

Пропозиції до проєкту рішення Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018 № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023 № 2560)» подаються за формою, визначеною у додатку до цього інформаційного повідомлення.

Подання цієї форми повідомлення є згодою особи на обробку її персональних даних.

Поштова адреса:вулицяОлексія Кірися, 2, селище Млинів, Дубенський район, Рівненська область, 35100.

Електронна адреса: mluo@ukr.net  .

Терміни подання пропозицій:з 29 квітня 2026 року до 05 травня 2026 року включно.

Інша форма подання письмових повідомлень не приймається!!!

 

13.Адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічне громадське обговорення

Адреса:вулиця Олексія Кірися, 2, селище Млинів, Дубенський район, Рівненська область, 35100.

Дні тижня: понеділок - п’ятниця:  09:00- 13:00, 14:00-16:00;

номер телефону: +380961716687 - Доманська Тамара Іванівна, начальник управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області.

Дні тижня: понеділок - п’ятниця:  09:00- 13:00, 14:00-16:00.

14. Прізвище, ім'я, по батькові відповідальної особи

Доманська Тамара Іванівна, начальник управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Млинівської селищної ради Дубенського району Рівненської області.

15.Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення

Не пізніше ніж через п’ять робочих днів  після розгляду на громадських слуханнях отриманих та висловлених пропозицій відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення проєкту рішення «Про внесення змін до Плану заходів з оптимізації мережі та функціонування закладів загальної середньої освіти Млинівської селищної ради, затвердженого рішенням Млинівської селищної ради від 14.03.2018 № 1487 (в редакції рішення Млинівської селищної ради від 08.03.2023 № 2560)» на офіційному вебсайті Млинівської селищної ради https://mlunivrada.rv.gov.ua/.

 Додаток: Форма подання письмових пропозицій та зауважень до проєкту рішення, що виноситься на громадське обговорення

 

 

Керуючий справами виконавчого

комітету селищної ради                                                           Наталія ЗУХ